Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, v ktorej krajine sa nachádza až 127 aktívnych sopiek a tiež aj to, aké veľké elektrické napätie je schopná vyprodukovať raja elektrická.

 

,,Podľa posledných štatistík celosvetového vinného inštitútu sa v žiadnom štáte sveta nevypije toľko vína, koľko sa vypije vo Vatikáne. Štatistiky ukazujú, že obyvatelia mesta Vatikán skonzumujú ročne priemerne 74 litrov vína, čo by sa zmestilo zhruba do 105 fliaš.Toto množstvo je takmer dvojnásobok v porovnaní s priemerným množstvom vypitého vína na osobu v Taliansku alebo Francúzsku a až trojnásobkom priemeru Veľkej Británie. Nie je teda pochýb, že je pitie vína pre Vatikán veľmi unikátnym a netradičným znakom.Rovnako ako obyvatelia sa na tomto úkaze podieľajú aj ceremónie vykonávané pri kresťanských obradoch, kde sa víno používa ako súčasť tradície. Národný katolícky  reportér vraví, že vo Vatikáne žijú zväčša postarší vysoko vzdelaný páni, ktorí často trávia obedy a večere spolu, čo je taktiež dôvodom, prečo národ vypije toľko vína.“

,,Indonézia sa nachádza na hranici Tichomorskej platne –oblasti známej ako Ring of Fire /
Ohnivý kruh. V súčasnosti sa tu nachádza až 127 aktívnych sopiek. Najaktívnejšia sopka v Indonézii sa volá Mount Merapi, ktorá sa nachádza na ostrove Jáva. Sopka vybuchuje približne každé 2-3 roky.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.