V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, do koľkých mesiacov života nedokážu deti rozpoznať slanú chuť a tiež aj to, koľko percent pavúkov, ktorí sa nachádzajú vo vašom dome, nikdy nevyšlo na viditeľné miesto.

 

,,Uprostred soľnej bieloby, z ktorej bez slnečných okuliarov môžete dočasne oslepnúť, sa nachádza soľný hotel postavený len zo soľných tehál, bez použitia dreva či iných materiálov. Zo soľných blokov je vyrobené aj celé vnútorné zariadenie – stoly, stoličky, postele, interiér zdobia soľné sochy. V hoteli sa nachádza dvanásť dvojposteľových izieb, spoločné sociálne zariadenie bez sprchy. Hotel sa čoskoro po dokončení stal vyhľadávaným turistickým miestom. Jeho poloha v centre púšte však komplikovala likvidáciu odpadu po turistoch, preto bol hotel kvôli nepriaznivému dopadu na ekológiu zrušený a dnes funguje len ako reštaurácia a múzeum.“

,,Tučniak obrovský alebo tučniak cisársky alebo tučniak veľký je najväčší a najťažší zo všetkých žijúcich druhov tučniakov, výskytovo obmedzený na Antarktídu, kde ako jediný vták prezimuje. Tvarom aj sfarbením je veľmi podobný tučniakovi kráľovskému, ale je vyše dvojnásobne ťažší.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.