Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko baktérií priemerne sa nachádza v ľudských ústach a tiež aj to, ktorá univerzita je pravdepodobne najvhodnejšia pre tých, ktorí sa chcú stať miliardármi.

 

,,Všetky kosti v našom tele sú navzájom napojené. Každá jedna je pripojená k inej, výnimku tvorí iba jedna jediná kosť a tou je jazylka, ktorá sa nachádza na krku medzi bradou a hrtanom.“

,,Podstatou albinizmu je vrodená absencia enzýmu tyrozinázy, ktorý je nevyhnutný pri tvorbe melanínu. U albinických jedincov tak nedochádza k jeho tvorbe, čo sa prejavuje na sfarbení častí tela, za ktoré je melanín zodpovedný. Charakteristická je bezfarebná koža a červeno sfarbené oči. Absencia pigmentu v očiach spôsobuje svetloplachosť a problémy s videním.Termín „albinizmus“ býva často používaný nepresne kvôli nepochopeniu jeho podstaty. Albinizmus je poruchou tvorby melanínu – neovplyvňuje teda tvorbu iných pigmentov, napr. karoténov. Jedinci teda nemusia byť nevyhnutne bieli, časti tela majú zafarbené inými pigmentami, ktoré si zachovávajú pôvodnú farbu. Často sa tiež používa termín čiastočný albín, väčšinou pri opise jedincov s poruchou distribúcie melanínu, pri ktorých sú časti tela bielej a časti normálne sfarbené.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.