V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, aká je pravdepodobnosť, že vás zabije vesmírne teleso pri páde z vesmíru a tiež aj to, pre ktoré zviera sú makadamové orechy veľmi toxické.

 

,,Na rozdiel od iných pavúkov disponujú vtáčkare zaujímavou charakteristikou – svojou neobvyklou veľkosťou. Už pri narodení majú mnohé jedince v rozpätí okolo jedného centimetra. Keďže ich telesná schránka je pevná, rast im umožňuje zvliekanie. Pre ich telo je táto fáza veľmi náročným procesom, ktorý sa začína viac ako dva týždne pred samotným zvliekaním. Vtedy pavúk prestáva prijímať potravu. Keď príde pravý čas, vtáčkar sa otočí na chrbát a cez hlavohruď (carapax) opustí svoju schránku. Tento proces môže trvať aj niekoľko hodín.“

,,Oficiálny názov tejto pamiatky je Veľký uspenský zvon. Je dielom ruských majstrov Ivana Fiodoroviča Motorina a jeho syna Michaila. Je vyrobený z bronzu, váži 216 ton a meria 6,14 m na výšku a 6,6 m v priemere. Vďaka svojim obrovským rozmerom a vysokej umeleckej hodnote bol napriek tomu ponechaný v Kremli ako pamätník ruského zvonárstva. Najväčší zvon na svete sa však nikdy nerozoznel tak ako iné zvony. Dva roky po odliatí sa z neho pri hasení požiaru odlomil kus, ktorý váži 11 a pol tony.Rozmery zvona a je odlomený kus umožnili, aby isté obdobie slúžil aj ako kaplnka. Dnes je spolu s obrovským delom „Car-puška,“ z ktorého sa však nikdy nevystrelilo, obľúbenou turistickou atrakciou moskovského Kremľa.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.