V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, akou zvláštnou fóbiou trpel Sir Isaac Newton a tiež aj to, ktorý bývalý prezident USA miloval pivo a vlastnil svoj vlastný pivovar v meste Mount Vernon.

 

,,Hoci sa to mnohým nepozdáva, ušný maz je súčasťou zdravého tela. Chráni uši pred prachom, cudzími časticami a podráždením. Je zložený z mastných kyselín, skvalénu, pomocných látok a alkoholu. Ako sa píše na brightside.me, má lepkavú konzistenciu, vďaka čomu zachytáva všetky nečistoty, ktoré v uchu nemajú čo robiť. Nie je preto potrebné ho z ucha odstraňovať.Niekedy sa však stane, že je ho priveľa a začne vytŕčať z ucha von. V takom prípade je vhodné ho zotrieť vatovou tyčinkou, no len veľmi jemne, po vonkajšom obvode. Dávajte pozor, aby ste ňou nevošli príliš hlboko, mohli by ste si ublížiť.“

,,Územie Mayov sa kedysi rozprestieralo na celom polostrove Yucatán, v celej dnešnej Guatemale, Belize a severozápade Hondurasu. Niektoré poznatky o dávnej vyspelej civilizácii mayológom stále nie sú známe a postupne ich odhaľujú.V súčasnosti v guatemalskom pralese prebieha rozsiahly laserový výskum zemského povrchu, ktorý odhaľuje nové stavby ukryté v hustých porastoch džungle. Na prieskume spolupracujú aj Slováci, jeden tím vedie slovák Milan Kováč, ktorý na Slovensku založil mayológiu.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7              

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.