A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, aká bola priemerná rýchlosť cyklistov na Tour de France v roku 1919 a tiež aj to, koľko zlomenín utrpel počas svojho života americký kaskadér Evel Knievel.

 

,,Mark Zuckerberg modrú farbu svojho Facebooku odôvodnil veľmi jednoducho. „Som farboslepý,“ informoval mladý zakladateľ. Byť farboslepý však neznamená vidieť svet len v dvoch farbách. Okrem čierno-bieleho obrazu má farbosleposť viacero štádií.Zuckerberg sa priznal, že má problém s rozlišovaním medzi určitými farbami. „Modrá farba je pre mňa najbohatšia – všetko vidím namodro,“ povedal Zuckerberg. Pred niekoľkými rokmi si urobil online test, na základe ktorého zistil, že je slepý na červenú a zelenú farbu. Modrú farbu však uprednostnili aj iné sociálne siete ako Twitter či Tumblr. Modá symbolizuje priateľstvo a spoločenskosť, čo sociálnym sieťam pridáva na hodnote a vystihuje ich zámer.“

,,Keď preskakoval cez zaparkované autá so svojou motorkou, často priťahoval celé davy. „Spočiatku na mňa chodili, aby uvideli ako sa mi niečo stane, napokon som sa však stal súčasťou ich života,“ uviedol raz Knievel.V roku 1968, po neúspešnom pokuse o preskočenie fontán pri kasíne Caesars Palace v Las Vegas, upadol na 29 dní do kómy. Vďaka tomu však podľa internetovej stránky spoločnosti BBC na seba pritiahol pozornosť verejnosti.Neúspešne sa v roku 1974 pokúsil na raketami poháňanej motorke preskočiť kaňon Snake River. Padák sa mu predčasne otvoril a padol do rieky. Počas svojej kariéry, až do roku 1980, keď skončil, utrpel 433 zlomenín.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.