Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktorá hora s výškou 26 kilometrov je najvyšším vrchom v našej slnečnej sústave a tiež aj to, koľko ceruziek by sa dalo vyrobiť z množstva uhlíka, ktoré sa nachádza v priemernom ľudskom tele.

 

,,Diomedove ostrovy pozostávajú z Veľkého a Malého Diomeda. Prvý ostrov vlastní Rusku, druhý USA. Aby toho nebolo málo, oddeľuje ich okrem štátnej hranice aj Medzinárodná dátumová línia, takže Veľký Diomedes je o 23 hodín popredu pred svojím menším bratom. Niet divu, že dostali prezývku Zajtrajší a Včerajší ostrov.Ostrovy sa navzájom podobajú, oba sú ploché a so strmými svahmi. Obmývajú ich studené a búrlivé vody a neustála hmla sťažuje námornú navigáciu. V zime sa občas stáva, že 3800 metrov širokú úžinu medzi dvoma kusmi pevniny upchajú ľadové kryhy a vytvoria tak akýsi most, po ktorom by sa teoreticky dalo prejsť suchou nohou z jedného ostrova na druhý. Inde sa pešo z USA do Ruska nedostanete.“

,,Jednoduchý rybár našiel tento unikát pri pobreží filipínskeho ostrova Palawan v roku 2006.Paradoxom je, že obria perla v hodnote miliónov dolárov, desať rokov ležala pod posteľou v chudobnej rybárskej chatrči. Nálezcu ani vo sne nenapadlo, čo vlastne objavil.Celé sa to udialo úplnou náhodou. Počas rybačky sa mu v skalnatom dne zakliesnila kotva jeho člna, preto sa musel potápať, aby ju uvoľnil. Keď sa ponoril, všimol si, že vedľa kotvy je akýsi lesklý kameň a rozhodol sa, že si ho vezme ako talizman pre šťastie. Perla sa na miesto dostala pravdepodobne počas tajfúnu, ktorý bol vtedy v oblasti.Kameň uložil pod posteľ a tam nerušene ležal jedno desaťročie a rybár nad ním celé roky spával. Reči o zvláštnom kameni sa však dostali do uší miestnych úradov a poprosili rybára, aby ho doniesol ukázať.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.