V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, ktorá ríša bola jednou z najväčších a najmocnejších ríš v oblasti Stredozemného mora a tiež aj to, prečo je v Tunisku zakázané dovážať aj vyvážať henu.

 

,,Harriet vážila na konci života 146 kilogramov a bola veľká ako obedový stôl. Predpokladá sa, že na svet prišla ešte pred priemyselnou revolúciou, vynájdením automobilu a začiatkom komerčného využívania parných vlakov v roku 1830. Rodné Galapágy opustila údajne ako päťročná.Odchytiť ju mal britský vedec Charles Darwin, ktorý ju odviezol do Británie. Odtiaľ bola v roku 1842 kvôli vhodnejšiemu podnebiu prevezená do Austrálie, pričom na cestách strávila sedem rokov. Dorazila tam ešte ako Harry. To, že je samičkou sa ukázalo neskôr. Dlho žila v Brisbane, v roku 1980 ju umiestnili do ZOO v Queenslande.“

,,Henna – latinsky Lawsonia, je rastlina kerovitého charakteru dorastajúca do výšky 2 až 3 metrov. Už po tisícročia je Henna pestovaná najmä kvôli svojim hladkým podlhovastým listom, z ktorých sa po usušení a nadrvení získava prášok zelenej farby s veľmi príjemnou vôňou.Tým je získaná 100% prírodná farba bez akýchkoľvek chemických prísad. Ako taká je Henna veľmi vhodná i pri alergiách kože a ochoreniach vlasov. Okrem farbiacej schopnosti sa Henna tiež používa pre svoje mnohé regeneračné vlastnosti – jej použitím dochádza k výraznej regenerácii vlasov a k jej zpevneniu, zamedzuje predčasnému masteniu vlasov a tvorbe lupín, vytvára na vlasoch a pokožke prírodný UV filter.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.