A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktoré písmeno sa ako jediné nenachádza v Mendelejevovej tabuľke chemických prvkov a tiež aj to, kde majú uložené potné žľazy psy.

 

,,Periodická tabuľka chemických prvkov je tabulárna metóda zobrazenia chemických prvkov. Riadi sa tzv. periodickým zákonom, ktorý v roku 1869 publikoval Dmitrij Ivanovič Mendelejev, čiže zobrazuje pravidelne sa vyskytujúce trendy vo vlastnostiach prvkov v závislosti od ich protónového čísla.“

,,Eddie pochádza z britského mesta Stoke má prezývku The Beast (Beštia) vytvoril rekord v mŕtvom ťahu v anglickom meste Leeds. Hall predtým dvihol 465 kíl, lenže nebol jediný, a tak sa rozhodol, že si pridá a pokúsi sa zdvihnúť pol tony.Tento neuveriteľný kúsok sa mu podaril, avšak skoro zomrel, pretože mu popraskali cievy v hlave. „Skoro ma to zabilo. Ten tlak bol tak neskutočný, že som odpadol a tiekla mi krv z nosa. Toto nebolo zdravé, ale dokázal som to a som si istý, že sa zapíšem do histórie. Je to úžasný pocit. Asi rovnaký ako keď sa človek po prvýkrát prešiel po mesiaci. Som hrdý, na to, že som súčasťou histórie,“ povedal Hall.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

3 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.