V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, čo spravia niektoré dážďovky, keď nedokážu nájsť potravu a tiež aj to,  koľko rokov mal najstarší žiak, ktorý navštevoval základnú školu.

 

,,Najdlhší a najhlbší železničný tunel na svete, vybudovaný vo Švajčiarsku pod Alpami, bol v nedeľu uvedený do plnej prevádzky. Gotthardský tunel, prezývaný podľa francúzskej skratky GBT, je dlhý 57,1 kilometra a v niektorých miestach dosahuje hĺbku až 2,3 kilometra pod povrchom.Slávnostná inaugurácia stavby, ktorá výrazne uľahčuje vlakové spojenie medzi juhom a severom Európy, sa konala už 1. júna. Stavba nového železničného tunela sa začala v roku 1999 a jej náklady dosiahli asi 12 miliárd švajčiarska frankov.“

,,Tá najdlhšia limuzína na svete má názov „Americký sen“. Masívna limuzína, ktorú postavil istý kalifornský automobilový guru menom Jay Ohrberg meria 30 metrov.Získala aj certifikát ako najdlhšie vozidlo na svete a bola zapísaná do Guinnessovej knihy rekordov v polovici 90. rokov. Má 26 kolies, malý bazén, veľkú vodnú posteľ a dokonca aj plošinu na pristátie vrtuľníka. Americký sen bol v strednej časti odnímateľný. Používal sa ako propagačné vozidlo.V roku 2012 sa auto objavilo na dražbe, no potrebovalo rozsiahle opravy (poškodenie tela, preliačená strecha, rozbité okná a hrdzavá vírivka). V roku 2014 ho získalo Múzeum dopravy v New Yorku. Dnes sa používa ako učebná pomôcka pre študentov, ktorí sa chcú v budúcnosti venovať priemyselnému dizajnu.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.