A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, kedy ľudia často používali moč ako ústnu vodu a tiež aj to, o koľko percent znížite kyslosť v ústach, ak sa po jedle napijete vody.

 

,,Počas prehĺtania stravy, sústa či tekutín je normálne, že sa určité množstvo vzduchu dostáva i do tráviacej trubice.Tento vzduch sa po nahromadení odstraňuje grganím. Čo je úplne normálne, bežné a neznačí to problém.Väčšie množstvo vzduchu sa do žalúdka dostáva pri pití sýtených nápojov. Bublinky plynov sú následne vypudené pri grgnutí. Podobne i pri konzumácii určitého druhu potravín. Príkladom je zmrzlina, šľahačka a iné šľahané produkty. I pri žutí žuvačiek či cmúľaní cukríkov sa vyskytuje podobný problém.Každý človek je iný a to platí i o príjme stravy. Niekomu sa viac grgá po určitom druhu zeleniny, ako je napríklad cibuľa, reďkovka či paprika či po koreninách. Príkladom je tiež jedlo s vyšším obsahom cukru, škrobu, vlákniny.Vyskytuje sa tiež po údeninách, mletej paprike, rybičkách v oleji, rybách, mastnom jedle, taktiež i grganie vajcom.“

,,To, že bol moč v minulosti používaný na čistenie odevov, ste už asi niekde počuli. Dnes sa ospevuje napríklad aj jeh využitie v kozmetickom priemysle, a to najmä vďaka jeho účinkom v boji za krajšiu pleť. Málokto však vie, že antickí Rimania používali svoj moč aj na zdravotné účely a dokonca aj ako zubnú pastu. V tom čase totiž verili, že práve vďaka nemu majú zuby biele, lesklé a hladké a vraj bol aj skvelým odstraňovačom zubného povlaku.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.