V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, kde je zakázané pokladať pasce na myši pokiaľ nemáte povolenie na lov a tiež aj to, koľkokrát rýchlejšie sa termity prehrýzu cez drevo, ak im pri tom hrá rocková hudba.

 

,,Keď hovoríme o neustálom stimulovaní našich mozgov počas starnutia, niektoré štúdie naznačujú, že hudba dokáže zapojiť do činnosti všetky štyri hemisféry vášho mozgu, čo vedie k optimalizácii nášho mozgového výkonu. Aké príjemné by bolo vedieť, že udržať si bystrú a sústredenú myseľ je možné vďaka niečomu tak peknému ako je hranie na hudobný nástroj alebo počúvanie hudby, ktorá sa vám páči?“

,,Telo človeka nevie alkohol ukladať, takže ho odbúrava-čo má na starosti pečeň. Táto premena prebieha nasledovne. Pečeň najskôr premení alkohol na acetaldehyd, čo je toxická látka, následne na neškodný acetát, ktorý je následne odbúraný na oxid uhličitý a vodu. Pečeň odbúrava až okolo 90 % skonzumovaného alkoholu.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.