A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, v ktorom roku bola prvá oslava Silvestra v New Yorku na Times Square a tiež aj to, v ktorom štáte USA je zakázané požičiavať susedovi vysávač.

 

,,Populárne silvestrovské oslavy na najznámejšom námestí sveta nie sú žiadnym vynálezom posledných rokov.Trvajú už od roku 1904. Predtým sa Times Square nazýval ešte Longacre Square. Prekrstenie prišlo s presťahovaním sa vedenia novín The New York Times do budovy Times Tower na križovatke 42nd Street, Broadway a 7th Avenue. Majiteľ novín nešetril peniazmi a v rámci reklamy pre svoje noviny usporiadal veľkolepé oslavy Silvestra.Na oslavy prišlo 200 tisíc ľudí a úspech bol nesmierny. Po dvoch rokoch osláv preslávených divokými ohňostrojmi, tisíckami rapkáčov a radostnou náladou, mesto zakázalo ohňostroje.“

,,Kostná dreň je miestom tvorby červených a bielych krviniek, trombocytov a monocytov. Tieto krvné elementy sa tvoria v aktívnej červenej kostnej dreni. Červená farba pochádza od hemoglobínu erytrocytov a od krvi v krvných cievach kostnej drene. Červená kostná dreň sa vyskytuje v plochých a malých kostiach hrudníka, v stavcoch, lebke, krížovej kosti a panvových kostiach. V dlhých kostiach dospelého človeka sa nachádza tuková kostná dreň , ktorá má žltkasté sfarbenie zapríčinené prítomnosťou tuku.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.