Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktorý sval je najrýchlejším svalom v tele a tiež aj to, koľko zlatých medailí z olympiády má americký plavec Michael Phelps.

 

,,Fenomenálny americký plavec vybojoval pod piatimi kruhmi 23 zlatých, tri striebra a dva bronzy a stal sa suverénne najúspešnejším olympionikom všetkých čias. „Strela z Baltimoru“ má na konte tiež 26 titulov majstra sveta, tridsaťdeväťkrát prekonal svetový rekord.V Phelpsovu medailovú žatvu sa premenila väčšina akcií, ktorých sa zúčastnil. Na OH 2008 v Pekingu vyhral rekordných osem zlatých v rovnakom počte pretekov, z toho sedemkrát vo svetovom maxime. O štyri roky skôr v Aténach získal šesť zlatých a dva bronzy, v Londýne 2012 štyri zlaté a dve striebra a v Riu de Janeiro 2016 päť zlatých a jedno striebro. Potom sa jeho úchvatná kariéra definitívne uzavrela.“

,,V Európskej únii vstúpil v roku 2004 do platnosti zákaz testovania hotových kozmetických výrobkov na zvieratách. O päť rokov neskôr začal platiť aj zákaz testovania zložiek kozmetických výrobkov na zvieratách a v máji 2018 prijal Európsky parlament uznesenie, v ktorom žiada globálny zákaz testovania kozmetiky na zvieratách do roku 2023.Napriek tomu, že v Európskej únii nenájdeme kozmetické výrobky, ktoré boli testované na zvieratách, mnohé zo svetovo populárnych značiek vyskytujúcich sa aj v našich končinách sú neetické. Podľa zoznamov, ktoré vedie organizácia Peta, medzi ne patria napríklad Johnson & Johnson, L’Oréal, Estée Lauder či Procter & Gamble.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.