V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, ako sa nazýva strach z jabĺk a tiež aj to, kde brigádovala po skončení školy, členka kráľovskej rodiny, princezná Diana.

 

,,Bír Tavíl je územie nachádzajúce sa na hranici Egypta a Sudánu, ktoré však nepatrí ani jednému z uvedených štátov. Nikto oň totiž nemá záujem. Oblasť s rozlohou 2 060 km² totiž neponúka nič iné ako púšť, piesok a hory. Nenájdete tu žiadne mesto, dedinku, dokonca ani jediný dom, žiadnu cestu, studňu, žiadny strom, žiadne suroviny, žiadny prístup k moru. V Bír Tavíle nie je skutočne nič.Práve vďaka tomu, že tento kus planéty “nikto nechce” prišlo pár jednotlivcov s ideou vyhlásiť na území Bír Tavílu vlastný štát. Pamätný je počin Američana Jeremiaha Heatona, ktorý v roku 2014 vztýčil nad oblasťou vlastnú vlajku a vyhlásil územie za Kráľovstvo severného Sudánu. Urobil tak údajne preto, lebo jeho dcéra vždy túžila byť princeznou. Bír Tavíl sa však samozrejme Kráľovstvom severného Sudánu oficiálne nestal.“

,,Narodil sa 28. júna 1971 v juhoafrickom meste Pretória a okrem veselého detstva v horúcej africkej krajine ho už ako malého chlapca začali zaujímať počítače. Netrvalo dlho a jeho vášeň ku rozvíjajúcej sa technike si všimli aj jeho rodičia, a preto sa Elon mohol už v desiatich rokoch pochváliť vlastným počítačom. Vďaka svojmu záujmu o počítače prešli približne iba 2 roky, kým sa malý Elon naučil jednoduché programovanie a začal sa naplno venovať svojmu prvému programu, ktorý už vtedy predznamenal, že vďaka svojim víziám bude malý chlapec z Južnej Afriky premieňať svet na lepšie miesto. Vďaka nadobudnutým schopnostiam totiž navrhol a vytvoril svoju prvú počítačovú hru s názvom Blaster, ktorú sa mu nakoniec podarilo predať za vtedy príjemných 500 dolárov, čo na 12-ročného chlapca nebolo vôbec zlé.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.