A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktorý orgán ľudského tela vôbec nezmení svoju veľkosť a tiež aj to, koľko percent taxikárov v New York City sú imigranti.

 

,,James Earl Carter, Jr. je americký politik. Bol 39. prezidentom Spojených štátov, 83. guvernérom Georgie a senátorom za Georgiu. V roku 2002 získal Nobelovu cenu za mier. V prezidentských voľbách v roku 1976 porazil republikánskeho kandidáta Geralda Forda.“

,,Biele krvinky, alebo aj leukocyty, sa tvoria v kostnej dreni a predstaviť si ich môžete ako agentov imunitného systému, ktorí nastupujú do akcie vždy, keď ochoriete. Za predpokladu, že je organizmus zdravý, má telo dostatok bielych krviniek na to, aby dokázali bohovať s akoukoľvek chorobou. Za optimálny počet považujeme 4500 až 10 000 krviniek na mikroliter krvi. Keď však počet leukocytov klesne pod 4500, niečo s vaším telom nie je v poriadku.Nedostatok bielych krviniek oslabuje imunitný systém, takže organizmus sa tažšie bráni rôznym rôznym baktériám a vírusom. Ak nedostatok leukocytov nie je včas liečený, dochádza k posilneniu symptómov chorôb, s ktorými neskôr už telo nedokáže adekvátne bojovať.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.