Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko percent príjmov ruskej vlády je z predaja vodky a tiež aj to, koľko percent zo všetkých úmrtí na svete je spôsobených rakovinou.

 

,,Marchiony si lámal hlavu, ako znížiť náklady na podnikanie, a prišiel na myšlienku vyrobiť nádobku na zmrzlinu z jedlého materiálu. Vyriešil problém okrúhlou oblátkou, ktorú ešte za tepla skrútil do kónického tvaru a – zmrzlinový kornút bol na svete.Zákazníci si chutnú a chrumkavú hygienickú novinku obľúbili; Marchiony čoskoro zamestnával niekoľko pojazdných predavačov zmrzliny a sám sa venoval pečeniu kornútov. Rozbiehajúci sa obchod ich však spotrebovával stále väčšie množstvo. Ručná výroba už nedokázala pokryť záujem, a tak Marchiony vymyslel prístroj na pečenie kornútikov. Pieklo sa naraz niekoľko kusov kornútov a aby sa pri vyberaní zo zariadenia nemrvili, forma bola rozdelená na niekoľko častí. Na kornútiku sa tak objavil bočný švík.“

,,Tutanchamón alebo Tutanchamon bol faraón v starovekom Egypte. Patrí do 18. dynastie a bol v poradí dvanástym faraónom tejto dynastie. Vládol v rozmedzí približne 1333 pred Kr. – 1323 pred Kr. Bol prvým a najstarším egyptským panovníkom, ktorého nevylúpenú hrobku objavili archeológovia.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.