V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, koľko percent zo všetkých obyvateľov žije na severnej pologuli a tiež aj to, o koľko percent sa zvýši počet baktérii v uchu, ak máte nasadené slúchadla.

 

,,Rastie v Indonézii a je obľúbená u mnohých turistov. Reč je o jasne červenej kvetine Raflézia arnoldii, ktorá zaujme mnohými svojimi vlastnosťami. V prvom rade ide o najväčšiu kvetinu, aká na Zemi rastie a druhá je, že jej aróma by asi neulahodila nosu žiadnej dámy. Páchne totiž ako zhnité mäso.Rastlina je zaujímavá z mnohých hľadísk. Je parazitická a živí sa na okolitých stromoch. V čase kvitnutia začne produkovať zápach hnijúceho mäsa, aby prilákala opeľovače, ktorými sú muchy. Tie musia najprv navštíviť samčí kvet, kde naberú peľ tak, že sa im nalepí na chrbtovú časť.“

,,Ušný maz chráni prirodzeným spôsobom naše uši a pomáha tak predchádzať infekciám. Hoci obsahuje baktérie, tie sú úplne neškodné. Ak by ste si nasadili slúchadlá, tie zachytia baktérie v teplom a tmavom prostredí vášho vnútorného ucha. Nevinný ušný maz sa dostane na slúchadlá, no tu nastáva problém. Ako uviedla doktorka enviromentálneho zdravia Kelly Reynoldsová na univerzite v Arizone, tento maz na slúchadlách pôsobí ako vrstva na zachytávanie baktérií a zabraňuje vysychaniu, takže môžu ľahko prežiť a naďalej rásť.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.