A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktorý vták ako jediný dokáže vidieť modrú farbu a tiež aj to, akou piesňou je vítaný Nový rok v takmer každej anglicky hovoriacej krajine na svete.

 

,,Pečeň je životne dôležitý orgán, ktorý čistí naše telo od toxínov a produkuje žlč, ktorá podporuje  trávenie. Zdravá pečeň dokáže detoxikovať takmer všetko, s čím sa človek stretne. Pečeň plní až 500 funkcií v organizme. Hromadenie toxínov v pečeni môže v priebehu času spôsobiť celý rad nešpecifických symptómov až zvýšiť riziko rakoviny.“

,,Doteraz panuje názor, že hlava bez tela nedokáže prežiť. Mozog, ale aj ostatné tkanivá, potrebujú k životu kyslík. Mozog totiž spotrebúva až 20 percent kyslíka, ktorý sa do tela dostane. Akonáhle dôjde k prerušeniu ciev, preruší sa aj prívod kyslíka. Nejaké množstvo kyslíka síce v tkanivách ostane, nevydrží však dlho. Zvláštne je, že ak dôjde k oddeleniu hlavy, svaly tváre ostávajú funkčné, vysielanie nervových impulzov sa totiž nepreruší.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.