Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktorá univerzita sa rozprestiera cez štyri časové pásma a tiež aj to, ako vidí svojimi očami novonarodeniatko hneď po narodení.

 

,,História výroby porcelánu siaha do Číny, kde sa už v 7. storočí vyrábali porcelánové výrobky. Predchodcom Čínskeho porcelánu bola šedo- zelena farba porcelánu. Starí Číňania ho poznali už pred 4200 rokmi. Pravý čínsky porcelán vznikol za vlády dynastie Hán 23 – 220 nášho storočia. Neskôr sa začal vyrábať aj biely porcelán a po bielom farebný.V Európe ako prvý začali vyrábať z porcelánu výrobky Nemci neskôr  sa pripojila Viedeň, Rusko a Čechy. Výrobné technológie boli tajné a tak si ich dosť často navzájom výrobcovia kradli.“

,,Novorodenec, ak je zdravý, vníma svetlo a tmu, má radšej šero ako ostré svetlo. Neskôr sa mu ako z hmly začínajú vynárať obrysy ľudí a predmetov. Pre rodičov často nie je jednoduché predstaviť si, čo všetko ich bábätko vidí či nevidí. Keď sa okolo nového prírastku do rodiny zhŕknu babičky a dedkovia, z diaľky naň mávajú, snažia sa upútať jeho pozornosť, bývajú často sklamaní, že v očiach drobčeka nevidia ani zrnko záujmu. Neuvedomujú si, že ich na tú diaľku dieťa jednoducho nevidí.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.