Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, v ktorom európskom štáte sa nachádza viac áut než ľudí a tiež aj to, kedy sa dostala do obchodov prvá mrazená pizza.

 

,,Had nie je jedovatý, má šedohnedú farbu s dvomi žltými pruhmi. Živí sa larvami termitov, o jeho ďalšom správaní sa vrátane času jeho dennej aktivity vedci zatiaľ veľa nevedia. Našli ho v roku 2006 v lesoch na východe Barbadosa. Nový druh je asi o päť milimetrov kratší ako doposiaľ najmenší druh hadov z ostrova Martinik.„Keď sa pri tomto druhu dostanete do tak melej veľkosti, dôležitý je každý milimeter,“ povedal Hedges, ktorého poznatky zverejnil vedecký magazín Zootaxa.“

,,Black Insomnia vznikla v roku 2016 a stojí za ňou Juhoafričan Sean Kristafor. Už od začiatku jej prípravy vedel, že chce dať svetu vôbec najsilnejšiu kávu v dejinách. Tajomstvo vysokého obsahu kofeínu spočíva v pražení zrniek, Sean však odmieta prezradiť podrobnosti. Priznáva však, že dokáže vyrobiť aj silnejšiu zmes, ale nechce ohroziť zdravie zákazníkov.Extrémne silný životabudič sa začal predávať v júni 2016 vo vybraných kaviarňach Kapského mesta. Zaznamenala taký úspech, že už o šesť mesiacov neskôr ju začali vyvážať do ďalších 22 štátov. Objednať si ju dokonca môžete aj cez internet a mesačne sa jej predá päť až šesť ton.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.