A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, kde sa nachádza najstaršia známa firma na svete a tiež aj to, koľko percent pilotov britských aerolínií sa priznalo, že počas letu zaspali.

 

,,Podľa Organizácie Spojených národov dobytok produkuje až 18% skleníkových plynov, čo je viac než všetky spôsoby dopravy spolu. Okrem toho sa im pripisuje vina za kyslé dažde, vytváranie púští, znečisťovanie riek a mnoho ďalších. V správe sa tiež píše, že škoda na životnom prostredí sa viac ako zdvojnásobí do roku 2050, pretože dopyt po mäse neustále narastá.“

,,Kongō Gumi sa špecializuje na opravy budhistických chrámov. Jej zakladateľ Šigemicu Kongo bol skúsený stolár z Kórey, ktorého pozvali do Japonska, aby postavil v krajine prvý budhistický chrám. Kongo prišiel do krajiny vychádzajúceho Slnka v roku 578 a spozoroval ohromné obchodné príležitosti. Budhizmus práve zažíval boom a princ Šotoku aktívne podporoval jeho šírenie naprieč celou krajinou. Japonci však nemali žiadne skúsenosti so stavbou budhistických chrámov, zatiaľ čo Kongo ich mal.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.