V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, kde na svete sa nachádza najväčšie púštne územie a tiež aj to, ktorá krajina ponúkla Albertovi Einsteinovi v roku 1952 prezidentstvo.

 

,,Po tom, čo v roku 1952 zomrel prvý prezident Izraela, Chaim Weizmann, dostal Einstein zaujímavú ponuku. V čom spočívala? Mal sa stať druhým izraelským prezidentom. Albert Einstein bol totiž žid. Túto ponuku odmietol kvôli tomu, že podľa neho nemal dostatok prirodzených schopností a skúseností, ako správne jednať s ľuďmi.“

,,Predstavte si tabletku, ktorá vám dokáže znížiť fyzickú bolesť, depresiu a zároveň efektívne rozšíriť cievy. Existuje, ale nekúpite ju v lekárni. Musí sa jednoducho objaviť. Podľa toho, čo robí láska s našim telom ju rozdelili na tri fázy. Túženie, príťažlivosť a pripútanie sa. Počas prvej fázy hormóny zaplavujú naše telo pocitom intenzívnej túžby. Adrenalín a noradrenalín spôsobia, že sa nám rozbúši srdce a spotia ruky, zatiaľ čo dopamín v mozgu vytvára pocit eufórie. Mozog počas tejto fázy uvoľňuje dopamín veľmi často.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.