A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko zemetrasení zasiahne Japonsko každý rok a tiež aj to, aké látky sa začnú uvoľňovať do tela pri 20 sekundovom objatí.

 

,,Každý deň ich používajú milióny ľudí a nie je mnoho mužov a žien, ktorým by sa mu podarilo vyhnúť. Kondóm, ktorý je nielen ochranou proti počatiu, ale aj proti mnohým sexuálne prenosným chorobám, však nie je žiadnou novinkou dvadsiateho storočia.Viacero zachovaných historických artefaktov dokazuje, že kondóm nebol neznámym už Egypťanom či Číňanom niekoľko storočí pred naším letopočtom. Materiály, z ktorých boli vtedajšie „ochrany“ vyrobené sa však od dnešného latexu naozaj dosť líšili. Číňania napríklad používali naolejovaný hodvábny papier, Gréci a Rimania zrejme ako prví začali používať rôzne zvieracie membrány.“

,,Delfíny sú si s ľuďmi podobné viac ako sa môže na prvý pohľad zdať. Uvedomili si to aj vedci, ktorí si pri tvorbe dokumentu a filmovania záberov mladých delfínov všimli zaujímavú a v mnohých ohľadoch netradičnú vec. Mláďatá totiž priamo pred tvorcami dokumentu jedli ryby zvané štvrozubce. Tie sú známe tým, že vylučujú nervový toxín, ktorý môže byť smrteľný, v malých množstvách však spôsobuje efekt ako narkotiká. Mladé delfíny tak takýmto spôsobom „fetujú“ a veľmi dobre si účinky rybičiek uvedomujú.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.