Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, kde sa nachádza najviac zlata v ľudskom tele a tiež aj to, ako sa nazýva druh ochorenia, kedy jedinec verí, že je vo vzťahu so známou osobnosťou.

 

,,Optimálny nočný odpočinok by mal trvať približne osem hodín. Dve či tri hodiny navyše ľudskému organizmu nepomôžu. Práve naopak. Nadmerné vylihovanie v posteli môže mať za následok tvorbu rakovinových buniek. Okrem toho dochádza k vzniku nesprávnych spánkových návykov, ktoré môžu narúšať denný režim, teda čas vyhradený na bdenie a oddych. Vedci varujú, že aj opačný extrém má negatívny vplyv na zdravie. Zachádzajú však ešte ďalej a tvrdia, že málo spánku priamo súvisí s priberaním na hmotnosti. Nadbytočné kilogramy sa ukladajú vo forme podkožného tuku na bruchu, stehnách a bokoch. Nebezpečný je najmä viscerálny tuk, ktorý obaľuje vnútorné orgány v brušnej dutine.“

,,Predpokladá sa, že práve jedno percento populácie trpí sexuálnou poruchou známou ako erotománia. No na to, že ide o tak vzácny výskyt, má erotománia celkom slušnú publicitu. Určite ste sa s ňou stretli minimálne vo filme, kde šialený fanúšik prenasledoval svoj idol v pokrivenej domnienke, že mu jeho lásku opätuje.Znakom erotomana je slepá viera, že ho miluje druhá osoba. Terčom môže byť megaúspešná americká herečka, ale pozor, trebárs aj nenápadná susedka od naproti. Typické pri tom je, že „obeť“ nemá o existencii erotomana ani len tušenia, kým ten si už plánuje svadbu a idylický spoločný život.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.