A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktorá krajina je najdepresívnejšou krajinou na svete a tiež aj to, o koľko percent môže dojčenie znížiť riziko Alzheimerovej choroby u matky.

 

,,Čaj je hodnotným zdrojom antioxidantov, látok napomáhajúcich proti voľným radikálom v tele. Významnú skupinu týchto antioxidantov tvoria flavonoidy, ktoré sú dôležité pri prevencii niektorých nádorových ochorení.Štúdie preukázali, že antioxidanty v čaji, najmä v zelenom, môžu narúšať rast rakovinových buniek močového mechúra, prsníka, žalúdka, podžalúdkovej žľazy a buniek kolorektálnej rakoviny. Zabraňujú upchávaniu ciev, spaľujú tuk a eliminujú oxidatívny stres v mozgu. Zároveň znižujú riziko neurologických porúch, ako sú Alzheimerova a Parkinsonova choroba. Znižujú aj hladinu cholesterolu a riziko mŕtvice.“

,,BBC píše, že podľa inej štúdie, ktorá sa tiež zaoberala výškou holandského národa, zohráva svoju rolu popri lepšej životnej úrovni aj genetika. Časom totiž čoraz viac Holanďanov začalo vykazovať „výškový“ gén, vďaka ktorému narástli a predbehli ostatných.Ako tvrdí táto štúdia, „výška je veľmi dedičná – vysokí rodičia majú vždy o niečo vyšších potomkov ako nižší rodičia“. To sa neskôr prejaví aj na budúcich generáciách, ktoré sú vždy o niečo vyššie ako priemer.Vedci stáli pred otázkou, čo spôsobilo, že muži v Holandsku prevyšujú iné národy. Dnes sa na svet pozerajú z výšky 183 centimetrov, čo je o dvadsať centimetrov viac ako pred storočím. Pre porovnanie, priemerný Američan narástol za rovnaký čas „len“ o šesť centimetrov.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.