V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, čo spraví samica žirafy pred párením svojmu samcovi a tiež aj to, koľko času zo svojho života strávia muži pozeraním na ženy.

 

,,O Trumpovi sa hovorí ako o podnikateľovi, ktorý sa dokázal vyhrabať z viacerých krachov. Faktom však zostáva, že osobný bankrot nikdy nevyhlásil, aj keď v rokoch 1991 až 2009 jeho podniky skrachovali šesťkrát. Aj preto je kritikmi označovaný za muža, ktorý si svoju kariéru vybudoval na chrbtoch pracujúcich Američanov.Ako tínedžer bol za zlé správanie poslaný do vojenskej internátnej školy, ale už ako 27-ročný vlastnil 14-tisíc bytov naprieč newyorskými štvrťami Brooklyn, Queens a Staten Island, ku ktorým mu do veľkej miery dopomohlo rodinné bohatstvo Trumpovcov.“

,,Je najznámejším basketbalistom na svete, podľa mnohých aj najlepším v histórii. Vďaka svojim skvelým atletickým schopnostiam a úžasnému výskoku si vyslúžil prezývku Michael „Air“ Jordan. Získal kopu ocenení, okrem šiestich titulov NBA získal napr. 5 krát cenu MVP (najužitočnejší hráč), 10 krát bol vybraný do All-NBA First Team, 14 krát si zahral v NBA All-Star Game, s tímom USA získal 2 zlaté medaily na olympijských hrách v rokoch 1984 a 1992 a v roku 1996 bol vyhlásený medzi 50 najlepšími hráčmi histórie NBA. Počas svojej kariéry bol reklamnou tvárou mnohých spoločností, predovšetkým športovej značky Nike, ktorá vyrábala modely tenisiek, v ktorých Michael hrával.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.