V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, v ktorom roku bol navrhnutý prvý autobus a tiež aj to, koľko baktérii približne sa nachádza na našej pokožke.

 

,,Zarážajúce je, že Titan delili od kultovej lode len dve písmenká. Nielen skutočná, ale aj knižná tragédia sa odohrala počas aprílovej noci a vraky oboch lodí skončili asi 400 námorných míľ od Newfoundlandu. Obe mali nedostatok záchranných člnov, ktorých počet dokázal sotva pokryť polovicu posádky lode.Keď si ľudia o 14 rokov neskôr spojili potopenie Titanicu s knihou Morgana Robertsona, začali ho obviňovať z veštenia. Spisovateľ sa však obhajoval, že novelu napísal iba na základe svojich znalostí o stavbách lodí a námorných postupoch. Napriek tomu, že autor svojou víziou predpovedal tragédiu, trval na tom, že podobnosti boli čisto náhodné, uviedol The Sun.“

,,Biely dom je známy tým, že sa o ňom hovorí, že v ňom straší – najznámejší je duch bývalého zavraždeného prezidenta Abrahama Lincolna. Svojho času Lincolnova žena Mary počula ducha iného prezidenta, Andrewa Jacksona, ako „burcoval búrku“.Keď manželka prezidenta Woodrowa Wilsona chcela prekopať záhradu ruží za Bielym domom, tak ju vraj navštívil duch bývalej prvej dámy Dolley Madisonovej, ktorá ju varovala, aby nezničila jej záhradu.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.