Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, akú hodnotu má ruka a noha v Spojených štátoch a tiež aj to, čo sa môže stať samičkám fretiek, ak nemajú dostatok sexu.

 

,,Depresia je porucha, ktorá postihne počas života takmer každého štvrtého človeka. Môže zahŕňať pocity smútku, beznádeje, celkovej únavy, znížené sebahodnotenie a pokles sebavedomia, poruchy spánku a rôzne, často mnohopočetné bolesti.„Bežný smútok“ nie je depresia. Pozná ho určite každý z nás. Obyčajne vzniká po nepríjemnom zážitku či strate niekoho alebo niečoho dôležitého. Takýto smútok je psychologicky zrozumiteľný, odôvodniteľný, jeho intenzita a trvanie sú dočasné, úmerné vyvolávajúcej príčine. Depresia je však na rozdiel od bežného smútku chorobný stav, ktorý môže vzniknúť aj bez zjavného dôvodu alebo ako neadekvátne vyústenie dlhotrvajúceho smútku. Depresia je vážny stav, je to choroba, ktorá si vyžaduje liečbu. Pacienti, ktorí prekonali závažnú depresiu hovoria, že utrpenie pri nej je oveľa horšie ako pri najhorších telesných bolestiach. Depresia sa častejšie vyskytuje u žien ako u mužov. Môže to byť spôsobené rozdielom medzi pohlaviami, hormonálnymi zmenami či dedičnou záťažou.“

,,Kvalitný spánok a sex sa vzájomne podporujú – jedno ovplyvňuje druhé a naopak. Pred pár rokmi vedci na Lekárskej fakulte Michiganskej univerzity zverejnili štúdiu, ktorá potvrdila, že čím lepšie sa človek vyspí, tým viac má ďalší deň chuť na erotickú aktivitu. A po nej sa ľahšie ponorí do ríše snov. Skrátka, príjemný a prospešný kolobeh.Milovanie s partnerom je teda ideálna aktivita na pochmúrne jesenné dni. Okrem výdatného spánku môže priniesť pevnejšie zdravie. Vedci z Wilkesovej univerzity v americkej Pensylvánii pripomínajú, že ľudia, ktorí sa milujú aspoň raz či dvakrát do týždňa, majú v tele vyššiu hladinu protilátok, a teda sú viac odolní proti baktériám a vírusom.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.