V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, pri kom sa ženy vyspia lepšie ako pri svojich partneroch a tiež aj to, koľko ľudí ročne zomrie v Nemecku počas masturbácie.

 

,,Masturbácia sa na prvý pohľad javí ako nevinná aktivita, ktorá ľuďom prináša iba uspokojenie a potešenie, ale stačí zopár nesprávnych krokov a človek sa môže veľmi rýchlo nechtiac usmrtiť. Vo svojej novej štúdii sa práve na úmrtia spojené s masturbáciou zameral forenzný analytik Harald Voss z Nemecka, ktorý pracuje na svojej pozícii už viac ako tri desaťročia a aj keď sa za tento čas stretol len približne s piatimi prípadmi úmrtí spôsobených sebauspokojovaním, po analýze správ z celej krajiny prišiel k záveru, že v Nemecku každý rok zomrie približne 80 až 100 ľudí pri tejto aktivite.“

,,V roku 2016 výskumný tím v Ústave biológie kmeňových buniek a regeneratívnej medicíny v Indii oznámil, že by „mlieko“ zo švába, z druhu Diploptera punctata, mohlo predstavovať budúcu superpotravinu. Tento druh švábov vylučuje na proteíny bohaté kryštály, ktorými kŕmia svoje mláďatá. Tieto šváby, ktoré žijú najmä na tichomorských ostrovoch ako je Havaj, sú živorodé, čiže nekladú vajíčka.Ich „mlieko“ má údajne trojnásobne viac energie v porovnaní so zodpovedajúcim množstvom bežného mlieka. „Tieto kryštály sú ako kompletná potravina – obsahujú bielkoviny, tuky aj cukry. Keď sa pozriete na bielkovinové reťazce, obsahujú všetky esenciálne aminokyseliny,“ povedal Sancar Banerdží z indického výskumného tímu.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.