A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, čo môže mať rovnaký účinok na zníženie stresu ako objatie a tiež aj to, čo bolo jedným z hlavných faktorov prispievajúcich k zmene podnebia pred 150 miliónmi rokov.

 

,,Výskumník Jacob Jolij a študent Maaike Meurs z University of Groningen zistil, že podobne to čo vidíme, ovplyvňuje aj počúvanie hudby. Hudba dramaticky menila to, ako pokusné osoby videli ostatní. Pokiaľ sa pozerali na „ neutrálnu” tvár a pri tom počúvali pozitívnu hudbu, tvrdili, že tvár na fotke sa usmieva. Naopak pri smutnej hudbe boli presvedčení, že sa mračí.“

,,Každý, kto už aspoň raz navštívil Istanbul mal šancu vidieť na uliciach desiatky túlavých psov a mačiek. Sú jednoducho súčasťou tohto mesta a nikto to spochybniť nemôže. Kompetentní sa však snažia mať situáciu aspoň ako tak pod kontrolou, a tak zvieratá čipujú, aby mali približný prehľad o ich počte. V obchodoch bežne dostať záchranné balíčky potravy pre psov aj mačky, a tak každý, kto chce, môže do jednej z mnoha misiek ležiacich v uliciach prisypať pár granúl. Jedna spoločnosť mala však výborný nápad a zostrojila automat na zbieranie pet fľaší. Akonáhle doň fľašu vhodíte, zo zásobníka vo vnútri sa vysype niekoľko granúl rovno do pripravenej misky. Ak máte nejakú vodu nazvyš, ešte pred recyklovaním fľaše ju môžete vyliať do misky na vodu. Okrem toho, že triedite odpad tak ešte pomôžete nejednému hladnému túlavému zvieratku.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.