Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktoré mesto je jedno z najhorších miest pre šoférov a tiež aj to, koľko myšlienok približne má bežný človek za jeden deň.

 

,,Spievanie upokojuje, zlepšuje náladu, očisťuje telo od oxidu uhličitého a iných nečistôt. Okrem toho je jedným z najúčinnejších dýchacích cvičení, pretože pri speve sa prehlbuje dýchanie, zlepšuje sa okysličenie krvi, osviežujú sa pľúca a srdce. Podľa muzikoterapeutov však nie všetko, čo sa nám zdá príjemné, prospieva zdraviu.“

,,Dno Tichého oceánu okupuje tvor, ktorý vyzerá tak, akoby pochádzal z inej planéty. Telo jednej z miestnych chobotníc tvoria tri srdcia, deväť mozgov a je až tak nebezpečná, že si z času na čas pochutí aj na žralokovi.Reč je o chobotnici obrovskej (alebo aj Osmonoh gigantický) s odborným názvom Enteroctopus dofleini. Jej váha môže v niektorých prípadoch dosiahnuť 130 kilogramov a dĺžka až takmer 10 metrov. Existujú však záznamy o jedincovi s hmotnosťou dychberúcich 270 kilogramov.V útrobách tela živočícha sa nachádzajú tri srdcia. Dve z nich majú za úlohu pumpovať modrú krv do chápadiel, zatiaľ čo tretie pokrýva ostatné časti tela. Nezvyčajné sfarbenie tkvie v prítomnom proteíne hemocyanín obsahujúci meď, bez ktorého by mala v chladných hlbinách oceánu problém s kyslíkom.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.