V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, prečo aligátory netrpia takmer žiadnymi infekciami a tiež aj to, koľko percentná šanca je podľa odborníkov z Oxfordskej univerzity, že žijeme v simulácií.

 

,,Istý švédsky profesor menom Nick Bostrom vyučuje na Oxforde filozofiu. Okrem toho je aj odborníkom v oblasti transhumanizmu, teda futurologického a filozofického konceptu, ktorý sa zaoberá možnosťami transformácie človeka tými najmodernejšími technológiami.Práve Nick Bostrom prišiel ešte v roku 2003 s tzv. „Bostromovou trilemou“, v rámci ktorej upozornil na to, že je možné, že celá naša realita je len počítačovou simuláciou, ktorú riadi nejaká vyššia civilizácia.Tento dokument síce vznikol ešte pred 17 rokmi, no vedcom vŕta v hlave dodnes. Ako informuje portál Scientific American, najnovšie sa ním začal zaoberať astronóm David Kipping z Columbijskej univerzity, ktorý tvrdí, že existuje až 50 % pravdepodobnosť, že Bostrom mal pravdu, a skutočne žijeme v počítačovej simulácii.“

,,Francúzske bozkávanie neslúži len ako predohra. Je to spôsob, akým sa vám vaše telo snaží povedať, či človek, s ktorým sa práve bozkávate je niekto, s kým chcete mať dieťa. Vedci z  Univerzity v Oxforde zistili, že bozkávanie nám pomáha posúdiť potenciálneho partnera. Boli zvedaví, prečo je bozkávanie také rozšírené, a aký je jeho skutočný účel. Ukázalo sa, že chemické zloženie slín pomáha vášmu telu rozhodnúť sa, či s danou osobou chcete alebo nechcete mať dieťa. Teória z Rutgers University naznačuje, že testosterón, prítomný  v mužských slinách, umožňuje žene posúdiť jeho silu ako svojho potenciálneho partnera na molekulárnom leveli.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.