Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktorá rastlina je najrýchlejšie rastúcou rastlinou na svete a tiež aj to, ktorá farba sa nachádza najčastejšie na vlajkách.

 

,,Sexu je dnes navôkol toľko, že niektorých ľudí možno láka menej ako kedysi, keď bol aspoň sčasti niečím tajomným a „zakázaným“. Napriek tomu sa mu však jednoznačne vyplatí venovať. A to nielen pre samotné vzrušenie či vyvrcholenie, má totiž na naše zdravie väčší vplyv ako by ste si možno mysleli.Upokojuje, pôsobí proti depresii a proti bolestiam a zrejme aj priaznivo ovplyvňuje pamäť. Je ako droga, pretože pôsobí na rovnaké oblasti mozgu ako jedlo. A na mužov má uspávací vplyv. Také sú účinky sexu na ľudský mozog, zistili vedci.“

,,Jedným zo štátnych symbolov je vlajka. Tá je vizuálnym zobrazením danej krajiny a zvyčajne nesie v sebe nejaké posolstvo, alebo je preneseným nositeľom hodnôt krajiny. Možno vás však prekvapí, že paleta používaných farieb na vlajkách v skutočnosti nie je veľmi veľká.Najčastejšie sa zobrazuje na vlajkách biela farba. Tú môžeme nájsť až na 35 vlajkách zo 196, čo je 18 %. Na druhom mieste sa nachádza červená farba so 14,3 % a potom žltá farba s takmer 8 %. Ďalej nasledujú farby ako modrá, čierna či zelená.Pravdou ale je, že rôzne farby majú aj rôzne odtiene a v takom prípade by bolo rozpoloženie trochu iné. Problémom je, že digitálne obrázky vlajok sú iba približné tým na fyzických vlajkách. Škála farieb, ktorú vytvorili autori, mala 216 farieb, následným zlúčením odtieňov ich ostalo 63.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.