Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko Američanov bude obéznych o desať rokov a tiež aj to, čo môže spraviť sex s vašou pamäťou.

 

,,Pre niektorých ľudí je sex niečo, čo rýchlo odsunú do minulosti, pre iných sa stane nezabudnuteľným extatickým zážitkom svojho druhu. Pre túto ženu, príbeh ktorej opísal odborný časopis The Journal of Emergency Medicine, sa stal obojím naraz.Vďaka nemu prežila veľmi zriedkavú chorobu, nazývanú prechodná celková strata pamäti. Prebieha bez ďalších vedľajších príznakov a odznie tak, ako prišla – náhle a bez následkov, väčšinou počas niekoľkých nasledujúcich hodín.Ide o veľmi zriedkavý jav, postihujúci každoročne tri až päť ľudí zo stotisíc. Povedalo by sa – zo štatistického hľadiska maličkosť, veď v podstate ani o nič nejde. Lenže táto forma straty pamäti je taká nečitateľná preto, že vedci nedokážu presne určiť jej príčinu. Rovnako tak je zvláštne, že pacienti napriek strate povedomia o svojich posledných hodinách zostávajú bystrí a komunikatívni, takže pri rozhovore s nimi by ste nepostrehli nič nezvyčajné.“

,,Hnev vychádza väčšinou zo strachu alebo posudzovania, z toho, že chceme mať vždy pravdu. je to naše ego, ktoré sa pred strachom, kritikou, alebo neprijatím názoru bráni hnevom. Hnev dáva ľuďom – ich egu falošný pocit moci a právo ubližovať, kritizovať , urážať a nenávidieť druhých. Majú pocit, že im je ubližované,  ukrivdené a nedostali to, čo chcú a tento pocit ako zrkadlo prenášajú svojim hnevom na druhých. Hnev na seba samého však môže byť čiastočne aj užitočný. Môže nás posunúť ďalej a motivovať k zmenám v živote.Potlačený hnev nám blokuje životnú energiu a silu. Cítime sa unavení, vyčerpaní, slabí, nešťastní. Nedarí sa nám a točíme sa v jednom kruhu rôznych prekážok a situácií, ktoré nás chcú posunúť k tomu, aby sme si konečne svoje činy, svoje emócie uvedomili a situáciu prijali.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.