V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, koľko percent svetovej populácie je v tomto okamihu opitých a tiež aj to, koľko inteligentných civilizácií sa podľa vedcov nachádza na Mliečnej ceste.

 

,,Spoločné cvičenie znamená nielen spoločné trávenie voľného času, ale aj skĺbenie životného štýlu, spoločné lovenie endorfínov a spoločné dosahovanie cieľov prospešných zdraviu. Ak dvojica spolu cvičí, má to rozhodne lepší efekt, ako – čo je veľmi časté – keď chodia spolu pravidelne na drink, či niekoľko.Štúdie potvrdzujú, že spoločné cvičenie má výrazný efekt na stabilitu vzťahu, dokonca je dokázané, že páry, ktoré spoločne cvičia a športujú sa podstatne menej rozchádzajú ako iné páry.“

,,V našej domovskej galaxii existuje 36 inteligentných mimozemských civilizácií, ktoré sú schopné komunikovať s ostatnými. K takémuto odhadu dospeli na základe výpočtov britskí astrofyzici, ktorí sa pokúsili aktualizovať teóriu o možnom výskyte mimozemských civilizácií vo vesmíre.Vedci ale upozornili, že objavenie možných signálov vysielaných zo vzdialených vesmírnych telies môže byť s použitím súčasných technológií nesmierne ťažké, keďže najbližší možný živý svet je od Zeme vzdialený najmenej 17 000 svetel­ných rokov.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.