A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, čo môže spôsobiť u mužov zmenšenie penisu a tiež aj to, čo robia so zbytočnými spermiami samice motýľov po spárení.

 

,,Podľa štúdie britských vedcov z Coventry University súvisí sexuálna aktivita s kognitívnymi funkciami. Výskumníci v rámci štúdie posvietili na 72 ľudí vo veku 50-83 rokov, pričom viac ako 60 % tvorili ženy. Účastníci riešili test na hodnotenie kognitívnych schopností ACE-III a vypĺňali dotazník týkajúci sa sexuálnej aktivity, zdravia a životného štýlu.Tí, ktorí mali sex raz týždenne, dosiahli v testoch lepšie výsledky v porovnaní s tými, ktorí si ho dopriali menej často alebo vôbec. Odborníci sa domnievajú, že pozitívny vplyv na zdravie a fungovanie mozgu majú hormóny uvoľňujúce sa pri sexuálnom styku, konkrétne dopamín a oxytocín.“

,,Výsledky výskumu v priebehu jedného roka preukázali významnú koreláciu medzi hladinou kortizolu u ľudí a ich psov.Až u 57-ich psov v lete, a u 55-ich v zime, sa hladiny kortizolu zhodovali s úrovňou kortizolu ich majiteľov. To znamená, že u týchto psov hladina kortizolu stúpala a klesala podľa toho, akú hladinu spomínaného hormónu mali ich majitelia.Táto korelácia však nebola ovplyvnená úrovňou aktivity psa alebo jeho osobnosťou. Vzájomný vplyv človeka a psa bol ale dokázateľne ovplyvnený práve osobnosťou majiteľa. Majitelia s vyššou úrovňou stresu mali aj psy s vyššou úrovňou stresu.Samice psov mali silnejšie spojenie s úrovňou stresu majiteľa v porovnaní so psími samcami. Vedci evidujú aj dôkazy o tom, že zvýšená hladina oxytocínu (hormónu vzrušenia) u sučiek má za následok zvýšené interakcie s ich majiteľom, čo spôsobuje zodpovedajúce zvýšenie hladiny oxytocínu u majiteľa. Tento účinok ale nebol pozorovaný u psov.“

 

Zdroje 1234567

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.