Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko dolárov utratí ročne Pentagón za viagru a tiež aj to, koľko rodičov považuje za najviac obľúbené dieťa to najmladšie.

 

,,Pod syndrómom stredného dieťaťa sa rozumie pocit stredného dieťaťa, ktoré sa môže cítiť prehliadané  a nemilované zo strany rodičov v porovnaní so svojimi súrodencami. Často má pocit, že jeho rodičia preferujú jeho súrodencov pred ním. Na tento fenomén sa bližšie ankety rodičov. A tie zistili, že rodičia preferujú najmladšie dieťa.Najčastejšie to je práve najmladšie dieťa, pretože staršie deti sú vnímané ako náročnejšie a viac vyžadujú. Druhé najobľúbenejšie dieťa je to najstaršie.“

,,Ľaváci sú oproti pravákom podľa najnovšej vedeckej štúdie múdrejší. Vedci dokonca naznačujú, že ľaváci majú vyššiu šancu stať sa géniami!V prvom rade treba podotknúť, že prejav mozgovej funkcie súvisí s poznaním. Už dávnejšie sa preukázalo, že ľaváci majú pravú stranu mozgu väčšiu, ktorá im pomáha lepšie sa orientovať v priestore a mentálne rozpoznávať objekty v ňom. Rovnako tak ale majú aj väčšie kalózne teliesko, čo je zväzok nervových buniek, ktorý spája dve mozgové hemisféry. V praxi to teda znamená, že ľaváci majú oproti pravákom podstatne zvýšenú konektivitu medzi oboma stranami mozgu, čím teda majú tendenciu lepšie a rýchlejšie spracovávať informácie.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.