V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, čo môže byť pre vaše zdravie rovnako škodlivé ako fajčenie a tiež aj to, kto bol majiteľom prvého silikónového prsného implantátu.

 

,,Dlhodobé sedenie je spojené s väčšou náchylnosťou k srdcovým a cievnym chorobám, k cukrovke, k rakovine hrubého čreva, ku slabnutiu svalov a kostí, k bolestiam chrbtice, ku kŕčovým žilám, a dokonca aj k zhoršeniu funkcie mozgu.Autori brazílskeho výskumu z roku 2016, ktorý zverejnil American Journal of Preventive Medicine, dospeli k záveru, že sedenie dlhšie ako tri hodiny denne zvyšuje o 3,8 percenta riziko úmrtia a skracuje dĺžku života o zhruba tri mesiace.Priemerný Európan presedí denne najmenej sedem hodín. Keby sa tento čas znížil na hodinu, každý z nás by denne spotreboval o 54 kilokalórií viac, to je napríklad desať dekagramov jabĺk alebo tri dekagramy špagiet. Môže sa to zdať málo, ale za rok to znamená váhový úbytok o dva a pol kilogramu, a to bez diéty a bez cvičenia.“

,,Trpíte migrénami alebo silnými bolesťami hlavy, ktoré neviete definovať? Zrejme sa vám vtedy do sexu veľmi nechce a ťahá vás to skôr spať. Avšak nielen spánok, ale i sex môže byť dobrým prostriedkom proti bolesti hlavy. Dôležité je, aby ste dosiahli orgazmus, práve ten tlmí bolesť. Vo všeobecnosti však platí, že sex pôsobí najmä preventívne proti migréne, nie je liekom, ale len doplnkom zdravého životného štýlu.“

 

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.