A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, v ktorej krajine sa nachádza najviac pyramíd na svete tiež aj to, koľko krajín na celom svete uznáva posunkovú reč ako úradný jazyk.

 

,,Presne 1. apríla v roku 1976 založili Steve Jobs, Steve Wozniak a Ronald Wayne Apple Computer Company.Pár dní po podpise zakladacích dokumentov sa Wayne rozhodol mladú spoločnosť opustiť a dostal kompenzáciu vo výške 800 dolárov.Obaja Stevovia potom predstavili Apple 1, ktorý rozvíril vody vo svete osobných počítačov. Z tohto segmentu postupne Apple expandoval aj na ďalšie trhy a stal sa jednou z najúspešnejších značiek, aké dnes poznáme.Deväť rokov po založení Apple odišiel zo spoločnosti aj Wozniak. Po peripetiách okolo Jobsovho odchodu a návratu, pod jeho vedením kalifornská značka predstavila viacero kultových produktov. Spomenúť môžeme napríkald iMac G3, MacBook, iPod, pôvodný iPhone alebo iPad. Netreba zabudnúť ani na softvérové služby ako App Store či iTunes.“

,,Pitie kávy môže ochrániť alkoholikov pred ochorením pečene, ktoré spôsobuje konzumácia alkoholu. Píše o tom britský denník Guardian s odvolaním sa na novú štúdiu vedcov z Kalifornie.U ľudí, ktorí pijú alkohol a súčasne vypijú jednu šálku kávy denne, sa zistilo o 20 percent nižšie riziko cirhózy pečene než u tých, ktorí kávu nepijú vôbec.U tých, ktorí vypijú za deň dve až tri šálky, sa toto riziko znižuje o 40 percent, zatiaľ čo štyri a viac šálok kávy denne znižuje riziko cirhózy pečene až o 80 percent.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.