Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, k čomu vedie každodenná konzumácia alkoholu a tiež aj to, ktorá krajina má liečebné strediská pre ľudí, ktorí sú závislí na internete.

 

,,Potvrdzuje to podľa agentúry AP nová štúdia kanadských vedcov. Dopamín sa podieľa na schopnosti mozgu natešiť sa na obzvlášť vzrušujúce hudobné momenty a potom sa nimi opájať. Je zodpovedný za to, že z nich človek pociťuje eufóriu. Už predchádzajúce štúdie ukázali, že dopamín podporujúci komunikáciu mozgových buniek medzi sebou nejakú rolu pri počúvaní hudby hrá. Nový výskum, pri ktorom vedci skenovali mozgy ľudí počúvajúcich hudbu, ukázal, že sa do mozgu vďaka hudbe vyplavuje dodatočný dopamín rovnako ako pri sexe, jedle alebo tiež požívaní drog.“

,,Ďalej existuje mnoho štúdií, ktoré skúmali niektoré kanabinoidy in vitro (v skúmavke) alebo in vivo na myšiach. Priniesli zmiešané výsledky: niektoré kanabinoidy môžu spomaliť rast alebo obmedziť šírenie nádoru, iné zase zrýchliť. Okrem nádorových buniek môžu pôsobiť aj na zdravé bunky alebo môžu zasahovať do imuntných protinádorových mechanizmov. Účinky závisia napríklad aj na dávke alebo na množstve kanabinoidných receptorov na nádorových bunkách. Vidíme, že u kanabinoidov sa vyskytujú podobné účinky a problémy ako u chemoterapie. Aj sa uvažuje o tom, že by sa v budúcnosti kanabinoidy mohli využívať v kombinácii s inými chemoterapeutikami pre dosiahnutie čo najlepšieho protinádorového efektu.“

 

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.