V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, aká veľká šanca je, že zomriete pri autonehode a tiež aj to, do ktorého roku lekári verili, že deti nepociťujú bolesť, a tak ich operovali bez anestézie.

 

,,Energetické nápoje chutia na prvý dúšok všetky rovnako, obsah kofeínu a ďalších povzbudzujúcich látok je však rôzny. Keď si dáme jeden menší Red Bull s objemom 330 mililitrov, tak prijmeme cca 80 miligramov kofeínu, menej povzbudzujúcich látok, ako keby sme si dali väčšiu instantnú kávu.Bystrejší si už asi vyrátali, že keď vedľa seba dáme rovnaké množstvo energetického nápoja a kávy, tak v káve je kofeínu viac ako v Red Bulle či v Monsteri – v tomto ohľade sa káva môže zdať zdraviu škodlivejšia. Problém s energetickými nápojmi však spočíva v niečom inom, než v množstve obsiahnutého kofeínu.“

,,Podľa kozmonauta Toniho Antonelliho je vesmírna vôňa veľmi špecifická a výrazná. Jeho kolega Don Pettit povedal, že „vždy, keď vítal astronautov po príchode z otvoreného vesmíru v prechodovej komore, cítil zvláštny štipľavý zápach s nádychom síry“.Ich čuchové vnímanie potvrdzujú slová ďalších kozmonautov, ktorým vôňa vesmíru pripomína spálený steak, roztavený kov či pach, ktorý zostane po zváraní. NASA chce teraz tieto poznatky zahrnúť do svojich výskumov, k čomu im má dopomôcť odborník na chémiu Steve Pearce.“

 

Zdroje 1234567

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.