Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, kde je najväčšia plantáž v Európe, na ktorej sa pestujú banány a tiež aj to, prečo sa ženy opijú skôr ako muži, aj keď vypijú rovnaké množstvo alkoholu.

 

,,Vyplýva to z netradičného výskumu, o ktorom informoval britský denník Daily Telegraph. Adolf Hitler vraj dúfal, že vytrénované múdre psy budú schopné komunikovať s ich pánmi z radov SS. Nacisti dokonca zriadili aj školu, v ktorej učili psy rozprávať a odosielať signály ťapkaním labou.Informácie o bizarnom experimente „Wooffan SS“ vypátral Jan Bonderson z Cardiffskej univerzity. Hitler bol známy náklonnosťou ku psom a vlastnil dva nemecké ovčiaky Blondi a Bella. Takisto je známe, že Blondi zastrelil v berlínskom bunkri v roku 1945 tesne predtým, ako spáchal samovraždu. Možno nechcel, aby niečo „vykecala.“

,,Kaloň egyptský je jediný druh netopiera z čeľade kaloňovité, ktorý si vytvoril určitý druh echolokácie. V priestore sa orientuje pomocou ozveny ich rýchleho chvenia jazyka od okolitých predmetov. Na rozdiel od iných druhov netopierov sú tieto zvuky počuteľné aj pre človeka.Zvuk používajú spolu so škriekaním a vrčaním aj na komunikáciu medzi sebou. Aby zistili, o čom sa rozprávajú, sledovali vedci 22 kaloňov egyptských v zajatí počas 75 dní. Špeciálny program na rozpoznávanie reči im pomohol zanalyzovať približne pätnásťtisíc zvukov.Ukázalo sa, že kalone sa bavia len o štyroch veciach. Takmer vždy sa však hádajú. Niektoré sa medzi sebou handrkovali o jedlo, iné sa snažili vydobyť si miesto na spanie, protestovali nad pokusmi o párenie sa a hádali sa, ak iný kaloň visel príliš blízko.“

 

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.