V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, ktorá krajina spotrebuje zo všetkých krajín sveta najviac čokolády na obyvateľa a tiež aj to, prečo bola Shakira vyhodená zo školského zboru.

 

,,Americká speváčka Shakhira vraj kedysi spievala ako koza a k profesii popovej hviezdy mala naozaj ďaleko. Myslí si to jej bývalá učiteľka hudby. Dnes je však jej žiačka oslavovaná ako druhá Britney Spears. Shakhira začala navštevovať spevácke súťaže po tom, čo ju vyhodili zo školského zboru, pretože učiteľka si myslela, že spieva ako koza. To sa zjavne časom zmenilo – podobne ako viacero ďalších vecí. „Bola som tučná tínedžerka. Keď si prezerám staré fotky, jediné čo vidím, sú bacuľaté líca,“ priznala speváčka a dodala, že vždy mala čierne vlasy, nosila čierne oblečenie.“

,,Práca uverejnená v časopise Nature naznačuje, že nadmerná nervová aktivita v mozgu je spojená s kratšou životnosťou a že potlačenie tejto aktivity by ju mohlo predĺžiť.Toto zistenie je predbežné a bude vyžadovať oveľa viac výskumu, kým vyústi do konkrétnych zdravotných odporúčaní, ale otvára sa možnosť použitia liekov alebo behaviorálnych zásahov, ako je meditácia, na zmenu mozgovej aktivity a na prípadné spomalenie účinkov starnutia.Prepojenie medzi aktivitou nervového systému a dlhovekosťou nebolo úplne neočakávané. Mechanizmus, ktorý riadi zvýšenie činnosti mozgu, úzko súvisí s mechanizmom, ktorý riadi metabolizmus, ktorý je už dlho spojený s dĺžkou života, hovorí spoluautor štúdie Bruce Yankner, profesor genetiky a neurológie na Harvardskej lekárskej fakulte.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.