A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko ľudí píše veci, ktoré by nikdy nedokázali povedať osobne a tiež aj to, koľko percent populácie v Ugande je mladších ako 15 rokov.

 

,,Ak má vaša pokožka oranžový odtieň a nekonzumovali ste zvýšené množstvo mrkvy, môže ísť o problém so štítnou žľazou. Keď nefunguje, hromadí beta karotén a ten spôsobuje sfarbenie. Štítna žľaza sa odzrkadľuje aj na vlasoch a nechtoch. Sú krehké a lámavé, pokožka suchá a matná. Pri nadmernej činnosti sa objavuje vypadávanie vlasov, zvýšená potivosť a pokožka sa rýchlo mastí.Nastáva aj v dôsledku zvýšenia bilirubínu v krvi. Týmto príznakom je charakteristických viacero ochorení, najmä súvisiacich s pečeňou, žlčníkom a tráviacou sústavou. Vyskytuje sa aj pri dehydratácii a podvýžive.“

,,Rozvinuté krajiny sa starajú nielen o ľudí, ale aj o zvieratá.Tak napríklad, vo Švajčiarsku sa považuje za kruté, keď sa zviera nemôže „skamarátiť“ s inými členmi svojho druhu.Zákon o právach zvierat prijatý v roku 2008 zakazuje vlastniť obyvateľom iba jedno morča.Morčatá patria vo Švajčiarsku k najbežnejším domácim zvieratám a ľudia ich neraz považujú za členov svojej rodiny.V krajine boli prijaté právne opatrenia na zabezpečenie toho, aby tieto domáce zvieratá mali rovnaké práva a ochranu ako ľudia.Ak v dome žije niekoľko zvierat a jedno z nich zomrie, existujú špeciálne požičovne zvierat.Vo Švajčiarsku existuje aj mnoho ďalších zákonov na ochranu práv zvierat. Napríklad, zlatá rybka musí žiť v spoločnosti inej ryby, mnohé druhy vtákov musia byť pravidelne socializované a tak ďalej.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.