A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktorí ľudia dokážu lepšie ovládať svoje sny a tiež aj to, koľkých ľudí zachránil bývalý americký prezident Ronald Reagan v čase, keď ešte pôsobil ako plavčík.

,,Profesor Efthimiou sa snaží mýty okolo upírov, ktoré sú vďačnou témou rôznych hororov, rozptýliť a ľudí podnietiť, aby uvažovali realisticky.“Mnoho ľudí týmto mýtom nielenže verí, ale ich počet aj povážlivo rastie,“ povedal Efthimiou. Svoje tvrdenie, že upíri neexistujú, podkladá matematickými výpočtami. Hovorí, že ak bolo k 1. januáru 1860 na našej planéte 536 870 911 ľudí a ak predpokladáme, že prvý upír sa objavil práve v tento deň a napadol jedného človeka za mesiac, potom by 1. februára 1860 museli byť na zemi dvaja upíri, za mesiac už štyria a tak ďalej.Profesor fyziky vypočítal, že za dva a pol roka by sa takto na našej planéte museli potulovať už len upíri úporne hľadajúci jediného človeka, ktorého krvi by sa mohli napiť.“

,,Je ich len osem, spolu však vlastnia toľko, ako celá polovica najchudobnejších ľudí planéty. Známa britská mimovládka Oxfam zverejnila svoj každoročný rebríček, ktorým chce poukázať na nerovnomerné rozloženie bohatstva vo svete.Oxfam podobnú štatistiku vydáva posledné štyri roky pravidelne. Ešte vlani pritom tvrdila, že ľudí, ktorí vlastnia rovnaký majetok ako najchudobnejšia polovica planéty, je 62. Štatistiku však tentoraz spresnila po tom, ako sa k nej dostali nové dáta.“

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.