A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko úmrtí rockových hviezd súvisí s drogami alebo alkoholom a tiež aj to, koľko šikanovaných detí nikdy nikomu nenahlási, že ich niekto obťažuje alebo šikanuje.

 

,,Vo všeobecnosti k obezite dochádza vtedy, ak je príjem energie väčší ako výdaj. Len zriedka ide o jednu konkrétnu príčinu. Najčastejšie je obezita výsledkom kombinácie väčšieho energetického príjmu, nedostatku pohybu, dedičných a psychických činiteľov a spôsobu výživy v detstve.Štatistiky naznačujú, že nadbytočné kilá trápia najmä ľudí s nižším vzdelaním. Siahajú po lacnejších produktoch, ktoré nemajú dostatočnú výživovú hodnotu. Ich vysoký glykemický index znamená, že ich musia zjesť viac, aby sa nasýtili.Dôvodom obezity ale nie je iba nezdravá strava. Problémom je, že ľudia konzumujú až príliš všetkého – príliš veľa cukru, tukov, bielkovín aj soli. Prijímajú nadmerné množstvo energie a jedia veľmi často. O niektorých možno zveličene povedať, že jedia iba raz denne: od rána do večera.“

,,Svetová zdravotnícka organizácia WHO zverejnila k Svetovému dňu duševného zdravia informáciu, že až 350-miliónov ľudí na celom svete trpí depresiami. Ide o duševnú poruchu a mnohí ľudia ňou trpiaci si ani neuvedomujú, že sú chorí a následne tak ani nehľadajú odbornú pomoc a liečbu.Depresia sa od bežných zmien nálady líši. Spôsobuje trvalý pocit smútku, ktorý môže trvať týždne. Narúša schopnosť normálne fungovať v práci, škole či doma. Efektívna liečba zahŕňa psychosociálnu liečbu a lieky, pričom je kľúčové, aby pri jej realizácii boli aktívne zapájaní nielen chorí, ale aj ich blízki. Prvým dôležitým krokom je rozpoznať depresiu a vyhľadať pomoc. Čím skôr sa začne s liečbou, tým je účinnejšia.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.