Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko času trávia ľudia v posteli od začiatku pandémie a tiež aj to, koľko litrov vody sa spotrebuje na výrobu bavlny potrebnej na výrobu jedného trička.

 

,,Vedci sledovali osud dvanástich dobrovoľníkov, ktorí fajčili cigarety. Zistili, že fenantrén, obsiahnutý v cigaretovom dyme, spôsobuje, že sa v krvi tvoria jedovaté látky, známe ako ničitelia DNA, ktoré spôsobujú mutácie vyvolávajúce rakovinu. U fajčiarov sa rozvinulo maximálne množstvo tejto toxickej látky v časovom rámci, ktorý prekvapil aj samotných vedcov. Stačí len 15 až 30 minút po skončení fajčenia. Výskumníci tvrdia, že efekt je tak rýchly, že je to ekvivalentné s vstreknutím injekčnej látky priamo do krvného riečiska.“

,,Vedci nezaháľajú a stále skúmajú, ako ostať čo najdlhšie mladí a vyhnúť sa starnutiu. Svedčí o tom ich najnovšie zistenie, podľa ktorého môžu injekcie mladej krvi odstrániť známky starnutia mozgu.V jednom výskume zistili vedci z Harvadskej univerzity, že „mladý proteín“, ktorý cirkuluje v krvi, je zodpovedný za udržiavanie mladého mozgu a silných svalov. Tento proteín, známy ako „GDF 11“, sa nachádza vo veľkých množstvách v krvnom obehu, keď je človek mladý a stráca sa postupne s pribúdajúcim vekom. Minulý rok vedci dokonca prišli na to, že proteín by mohol byť liekom na poškodené srdce. Vysoké hladiny GDF 11 údajne zlepšujú u starších myší funkciu všetkých telesných orgánov.“

 

Zdroje 1234567

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.