Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľkokrát sa počas celého života ľuďom nahradí pokožka a tiež aj to, akí ľudia s väčšou pravdepodobnosťou odmietajú nosiť rúška.

 

,,Odborníci sa viac ako 400 mladých žien pýtali na závažnosť prechladnutia, chrípky a iných infekcií dýchacích ciest, ktoré prekonali v predchádzajúcich troch rokoch. Dámy s veľkosťou poprsia F mali prechladnutie a kašeľ v priemere 8,3 dňa. Na porovnanie, ženy s veľkosťou AA prekonali ochorenie v priemere za 3,8 dní. Okrem toho štúdia tiež zistila, že ženy s najväčšími prsiami boli až 56-krát častejšie liečené antibiotikami.Výsledky výskumu priniesli informácie o tom, že veľkosť pŕs súvisí s infekciami dýchacích ciest. Podľa všetkého to ovplyvňuje tuk v prsiach. Ten oslabuje imunitný systém a priebeh zotavovania sa z ochorení. Vedci sa domnievajú, že za tým môže byť aj hormón leptín, ktorý potláča hlad, znižuje príjem potravy a kontroluje príjem potravy z dlhodobého hľadiska. Vytvára sa v tukovom tkanive prsníkov a ovplyvňuje znižovanie schopnosti tela odvrátiť choroby dýchacích ciest. Hormón leptín veľmi úzko súvisí s percentom celkového telesného tuku človeka. Zvyšuje metabolizmus, stimuluje procesy svalových buniek, vďaka čomu narastá citlivosť svalov na inzulín, okrem toho upravuje aj hladinu cukru v krvi.“

,,Vedci sa domnievajú, že za neochotou nosiť rúško môžu byť takzvané temné vlastnosti alebo, inak povedané, antisociálne vlastnosti, ktorými sa vyznačujú narcisti a psychopati. Potvrdila to aj štúdia Pavela Blagova z Whitman College, ktorou sa zaoberal aj časopis Psychology Today. Štúdia, ktorej sa zúčastnilo 502 respondentov, prebiehala online a zúčastnených sa pýtala na otázky o tom, ako často dodržiavajú pokyny pre ochranu zdravia pri pandémii koronavírusom, ako plánujú postupovať podľa pokynov v budúcnosti, a čo by robili, keby im diagnostikovali COVID-19.Vedci im tiež kládli otázky spojené s ich osobnými črtami, ochotou riskovať a úzkostlivosťou. Výsledkom bolo, že ľudia s antisociálnymi vlastnosťami mali problém s dodržiavaním vládnych nariadení a reštrikcií. Naopak  pri ľuďoch, ktorí sú úzkostliví a majú väčšiu mieru svedomia bolo pravdepodobnejšie, že budú nariadenia dodržiavať.Pri ľuďoch s antisociálnymi sklonmi je všeobecne známe, že majú problém s autoritami a dodržiavaním pravidiel. Vo výskume ich neobmäkčila ani argumentácia, že svojím správaním môžu ublížiť aj iným ľudom, ktorých vystavujú zbytočnému riziku.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.