Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko percent používateľov marihuany klinicky závislých na tejto droge a tiež aj to, koľko druhov nových baktérií našli vedci v pupkoch.

 

,,Najšpinavšia časť tela? Možno by sme tipovali niečo celkom iné. Avšak je časť tela, na ktorú často zabúdame a venujeme jej minimum pozornosti.A práve tam sa nachádza najviac baktérií! Je to pupok. Výskumníci z Technickej univerzity vo Viedni objavili v tejto oblasti až 1458 rôznych baktérií. Avšak niektoré z nich sú aj prospešné a nie všetky boli objavené v jednom pupku! Viac ako tisíc kultúr bolo doteraz neznámych.Údajne ide o najcitlivejšiu oblasť na našom tele. Každý pupok má inú formu. Ak váš pupok predstavuje otvor, môžete ho jemne čistiť prstom – pri sprchovaní či kúpaní, prípadne použiť mäkký uteráčik. Dôležité je sušenie – väčšina baktérií sa totiž hromadí vo vlhkej oblasti. Vysušte pupok špičkou uteráka alebo opatrne vatovými tyčinkami. Následne naň môžete naniesť prstami alebo spomínanými tyčinkami trochu telového oleja. Najvhodnejší je mandľový alebo jojobový.“

,,Výskum uskutočnili na 39 pravidelných poslucháčoch extrémnych typov hudby, najmä heavymetalu, deathmetalu, punku a hardcore. Zo 72 percent išlo o mužov. Väčšina dobrovoľníkov pochádzala z Austrálie, zvyšných 26 percent z Nového Zélandu, USA, Indonézie, Ománu, Juhoafrickej republiky a zo Švédska.Výsledok bol pomerne prekvapivý. „Výsledky ukázali, že úroveň podráždenosti a stresu narástla počas indukcie hnevu a opäť klesla počas sedenia v tichu, alebo počúvania (extrémnej) hudby. Výsledky testu aktivity a inšpirácie počas počúvania hudby vzrástli, tento efekt sme však počas sedenia v tichu nepozorovali,“ hovorí hlavná autorka článku, Leah Sharman.Sekundárnym cieľom výskumu bolo štúdium voľby žánrov hudby a interpretov nahnevanými dobrovoľníkmi. Väčšina účastníkov si na upokojenie vybrala skladby skupín Manowar, Slipknot, Metallica, Megadeath, Judas Priest, či System of a Down.„Všetky reakcie ukázali, že poslucháči hudby ju používajú na pozitívnu sebareguláciu,“ dodáva Sharman. „Výsledky tiež naznačili, že extrémna hudba nerobí nahnevaných dobrovoľníkov viac nahnevanými. Skôr sa zhodovala s ich fyzickým vzrušením a jej výsledkom boli pozitívne emócie. Počúvanie extrémnej hudby môže predstavovať zdravý spôsob vyrovnávania sa s hnevom.“

 

Zdroje 1234567

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.